Lekcje teatru - lekcje życia - 2017 - podziękowania dla partnerów i sponsorów

Stowarzyszenie Skrzydła - Centrum Terapii, Sztuki i Integracji realizowało w roku 2017 zadanie pn. Lekcje teatru - lekcje życia - 2017. Dzięki temu programowi, Teatr trochę Inny mógł realizować swoje plany, a wybrani uczestnicy z ŚDS Tomaszkowice wzięli udział w warsztatach i wyprawach na ciekawe wydarzenia kulturalne. Szczegółowy przebieg tego strategicznego zadania opisywaliśmy już wcześniej. Teraz chcieliśmy na chwilę przywołać naszych partnerów i sponsorów. Bez tej współpracy nie byłoby możliwe nasze działanie. Finanse, sale teatralne i warsztatowe, wsparcie terapeutyczne i merytoryczne, kontakty ze studentami, to pola wsparcia otrzymanego od konkretnych ludzi i instytucji. Dziękujemy za zaufanie i współpracę! 

Więcej...

Lekcje teatru - lekcje życia - 2017 - próba podsumowania

Za nami rok 2017. Jak zwykle pierwsze dni stycznia to dobry moment na chwilę refleksji i podsumowań. W czasie realizacji różnych pomysłów i zadań, nie ma czasu na zamyślenia i porządkowanie wspomnień. Zanim więc ruszymy dalej, zatrzymajmy się na chwilę i popatrzymy na to, co osiągnęliśmy w ubiegłym roku w ramach naszego stałego programu pn. Lekcje teatru - lekcje życia.

Więcej...

Wyprawa na komedię pt. "Kłamstwo"

Po dość wyczerpujących "Szewcach", w Narodowym Starym Teatrze, wybraliśmy się na coś lekkiego. Akurat Kraków odwiedziła Kompania Teatralna, czyli gwiazdorska spółka; Liszowska, Kuna, Malajkat i Szwedes, z komedią Kłamstwo wg. tekstu Floriana Zellera.

Więcej...

Nie będziemy gadać niepotrzebnych rzeczy, hej - Szewcy w Narodowym Starym Teatrze

To oczywista oczywistość. Dla nas przeżyciem ponad-teatralnym, przeżyciem którego nie sposób zignorować było to, że mogliśmy doświadczyć na żywo obecności Irka i Pawła na Narodowej Scenie Starego Teatru, będących ramię w ramię z profesjonalistami z najwyższej półki aktorskiej; Szymonem Czackim, Krzysztofem Globiszem, Radosławem Krzyżowskim, Michałem Majniczem, Małgorzatą Zawadzką i Moniką Frajczyk (do ekipy którą tworzyli chłopaki dołączyła jeszcze Ania Komorek). Gdyby ktoś przedstawił mi kiedyś taką wizję, pochwaliłbym go za bujną wyobraźnię i bogaty świat fantazji. A jednak to była rzeczywistość .....

Więcej...

Dwa pokazy spektaklu pt. "Bez słów" - ambitne plany Teatru trochę Innego

Teatr bez kontaktu z publicznością traci sens. Dlatego każdy występ jest dla nas zawsze świętem, ale też i sporym wyzwaniem.

Więcej...

Wyprawa na występ Kabaretu Hrabi - program pt. "Cyrkuśniki"

 
Tak jak całej pracy z Teatrem trochę Innym, tak i naszym wyprawom artystycznym przyświeca idea; zróbmy coś, czego jeszcze nie robiliśmy, zobaczmy, czego nie widzieliśmy, spróbujmy, czego nie smakowaliśmy.
Bywaliśmy w operze, wielkich salach widowiskowych, malutkich teatrach alternatywnych, dużych koncertach i kameralnych występach muzycznych. Widzieliśmy klasykę i awangardę, szokujące odwagą formy, jak i repertuar bardzo zachowawczy. Brakowało kabaretu ..... Do dziś, bo właśnie zobaczyliśmy najnowszy program kultowego kabaretu Hrabi pt. "Cyrkuśniki".

Więcej...