Blog Teatru trochę Innego

Życie realne coraz mocniej przenika do wirtualnej rzeczywistości. Hasło: „Nie ma cię na facebooku, nk, twitterze …. nie istniejesz” przestało być jedynie żartem, a stało się symbolicznym ostrzeżeniem przed brakiem dystansu do internetu i niebezpieczeństwem uzależnienia od sztucznego świata.

Nasz blog nie jest ucieczką od codzienności. Traktujemy go jako kolejne narzędzie kontaktu z innymi. Autorzy bloga – aktorzy i terapeuci związani z Teatrem trochę Innym oraz uczestnicy z ŚDS Tomaszkowice, chcą podzielić się swoim widzeniem świata i swoimi emocjami. Chcą wyjść z anonimowej masy społeczności niepełnosprawnych, pokazać swoją niepowtarzalną i oryginalną osobowość. Większość opatruje notatki swoimi zdjęciami. To ważny aspekt. Obecność niepełnosprawnych w realnej społeczności, czy też w sieci, nie jest tak oczywista, jak ludzi zdrowych. Z racji swoich ograniczeń często stają się niewidzialni – nie zauważa ich się, traktuje jedynie jako zbiorowość.

Walorem tej inicjatywy jest również to, że zachowujemy oryginalny język postów, bez zewnętrznej edycji stylu i formy. Dzięki temu czytelnicy bloga, mogą doświadczyć różnorodności w odbiorze i ocenie rzeczywistości, szczególnie tej, związanej z kulturą i sztuką, odkryć nie zauważane do tej pory nowe szczegóły, wyjść poza utarte schematy i konwencje.

Zapraszamy do lektury na http://teatrtrocheinny.blogspot.com/